Mondek se před soudem přiznal. "Tišer mě sexuálně obtěžoval. Měl jsem vztek a dvakrát jsem ho bodl. Zabít jsem ho nechtěl, myslel jsem si, že jsem ho jenom zranil. To, co se stalo mně, se může stát každému," řekl před soudním senátem bez známky lítosti obžalovaný.

Náhodné setkání

Z jeho výpovědi vyplynulo, že z posledního výkonu trestu byl propuštěn v květnu a pobýval v Karlových Varech. Na pár dní si v listopadu zajel do Plzně, kde se náhodně sešel v herně na nádraží s Tišerem. Celý den společně popíjeli, Mondek údajně platil a večer mu Tišer nabídl přespání ve svém bytě.

"Ani jsem se nesvlékl a hned jsem na gauči usnul. Probudil jsem se, když jsem zjistil, že mě někdo osahává kolem přirození. Tišer ležel vedle mě, odstrčil jsem ho a vstal. Pak jsem na něj zaklekl, on se pohnul, jako že mě chce líbat. To mě rozčílilo, vytáhl jsem nůž z náprsní kapsy a dvakrát ho bodl. On se pak zvedl a šel bouchat na sousedy," vypověděl Mondek s tím, že si následně obul boty a odešel z bytu. O dva dny později byl zadržen.

Většinu života strávil ve vězení

"Obžalovaný popřel úmysl Tišera zabít, neprokázalo se ani, že věděl o Tišerově homosexualitě. Naproti tomu připustil, že mu bylo jedno, co může bodnutím způsobit," uvedl předseda senátu Milan Štejr.

Obžalovanému přitížila jeho bohatá kriminální minulost. Podstatnou část svého života totiž strávil ve vězení většinou za majetkové delikty. Znalci se navíc shodli, že jeho náprava je nepravděpodobná.

Obžalovaný sice na místě trest přijal, státní zástupce si ale ponechal lhůtu na rozmyšlenou, takže rozsudek zatím nenabyl právní moci.