"Muž se nejprve zmocnil brokovnice svého otce a začal v obci Podhoří bezdůvodně střílet kolem sebe. Pak odjel do nedaleké Loučky, kde zastavil u jednoho z domů a zazvonil na jeho padesátiletého majitele," uvedla policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Následovala slovní rozepře, po které odešel muž zpět ke svému vozidlu, ze kterého vyndal brokovnici. "Několikrát pak ze zbraně vystřelil směrem ke vchodovým dveřím rodinného domku. Pak se otočil k vedlejšímu domu, odkud přiběhli místní lidé. Těm vyhrožoval, že pokud nezalezou zpět domů, tak je postřílí," doplnila k dramatické situaci policejní mluvčí.

Mezitím utekl napadený muž s rodinou na zahradu svého domu. Při útoku utrpěl tříštivou zlomeninu pravé ruky a střelná poranění na těle. V nemocnici se musel podrobit čtyřhodinové operaci a jeho stav je vážný.

Agresivní útočník se však vydal do jejich domu, kde demoloval zařízení bytu. Rozlícený muž neváhal vystřelit ani na policejní hlídku, která na místo přijela. Při tomto útoku byl zraněn policista, kterého brok zasáhl do břicha.

"Z domu útočník nejdříve odmítal vyjít, ale po rozhovoru s přivolaným policejním vyjednávačem ze zásahové jednotky vyšel z domu, kde byl za pomoci chvatů zpacifikován," popsala závěr akce Bednarčíková.