Při listopadové nehodě přišly o život 51letá Helena Palivcová a její matka 73letá Květa Trojánková. Podle svědků nehody obě ženy ve špatném počasí havarovaly a zůstaly stát u dělících svodidel. Přijíždějící Labudův VW Passat dostal v těchto místech smyk a neovladatelný vletěl do havarovaného vozidla. Podle svědků Labuda v první chvíli ani nevěděl, že při nehodě zachytil dvě osoby.

Pokud se prokáže, že na vině byl špatný stav vozovky, Labuda by se možná mohl vyhnout trestu. Soudy v některých případech špatný stav vozovky ve chvíli, kdy se nedá předpokládat, jako příčinu nehody uznají.

Herec byl obviněn z ublížení na zdraví z nedbalosti a hrozí mu až dva roky vězení. "Koncem března jsem byl opět u výslechu a budu muset počkat, jak to dopadne. Doufám, že vše dobře skončí," cituje deník Nový čas Labudu. Herec je přesvědčen o své nevině, ale prohlásil, že je připravený přijmout jakýkoliv trest. "Věřím, že celý případ bude posuzovaný objektivně," dodal Labuda.       

Labuda havaroval 19. listopadu 2005 u Velké Bíteše na Žďársku na 156. kilometru dálnice D1. Na silnici pokryté ledovou vrstvou nejdříve havarovala dodávka, která zůstala stát u svodidel na pravé straně vozovky. Ve smyku do ní následně narazila řidička osobního vozu, která spolu se svojí matkou zůstala po nehodě stát u středových svodidel. To se jim stalo osudným. Ve vánici do nich narazil Labudův VW Passat, který dostal smyk. [celá zpráva]