Ammera vinila státní zástupkyně z toho, že 31.července 2005 nerespektoval za volantem svého vozidla na louce u Mlýnce povel policisty, aby zastavil. Na místo zastavení do policisty najel, ten přelétl přes kapotu a spadl na zem. Při incidentu si narazil ruku a holeň.

"Není pravda, že jsem na někoho úmyslně najížděl. Na louce jsem chtěl vyzvednout známého. Zastavil mě neoznačený policista a začal mě nevybíravě vyhazovat z místa. Naskočil jsem do auta a odjel jsem do Újezdu pod Přimdou. Tam jsem se zastavil. Za mnou jel policejní vůz. Vyskákali z něho policisté. Vytáhli mě z auta, bili mě a kopali, jeden mi rozbil obuškem sklo u auta. Bili mě i na služebně v Tachově, kam mě odvezli. Zůstala po mně na zemi louže krve," řekl u soudu obžalovaný.

Policista však tvrdil něco jiného. Ammera prý dvakrát vyzval aby mu předložil doklady a mohl ho legitimovat. "Vůbec nereagoval a řekl asi i něco sprostého. Šel jsem si proto pro posily. Přijeli jsme i s ostatními volkswagenem. Řidič ale naskočil do auta a odjížděl. Stoupl jsem si mu do cesty a paží signalizoval, aby zastavil. Ale on nebrzdil a najel na mě," uvedl policista. Rozhodně popřel, že by byl na řidiče vulgární. Co dělali ostatní policisté si prý nevšiml.

"Výpovědi obžalovaného byly účelové, snažil se ze skutku vyvinit," uvedl soudce Miroslav Vajgant. Ammer dnes u soudu nebyl, protože je v cizině.