"Hasiči přijali hlášení kolem 17 hodiny. Do likvidace požáru se zapojilo postupně devět hasičských sborů. Rozsahem nasazené techniky a počtu lidí jde o největší letošní požár v kraji," uvedl mluvčí krajských hasičů Vladimír Meluzín.

Hašení skládky komplikoval fakt, že ložiska požáru byla poměrně hluboko. Hašení navíc komplikoval hustý kouř, který se ze skládky plné pneumatik, plastů a dalšího odpadu šířil. Naštěstí byly ale povětrnostní podmínky příznivé a vítr směroval dým nad dolové území. "Informováni ale byli starostové okolních obcí, kteří byli připraveni v případě potřeby informovat obyvatele o tom, jak se kouři bránit," uvedl Meluzín.

Náklady na zásah budou vysoké

Padesátka hasičů se snažila požár lokalizovat dvanáct hodin. "Nebylo možné zásah přerušit, protože hrozilo, že by se znovu začal rozšiřovat. Bylo proto nutné na místo vozit nejen vodu, ale i kompresor na přípravu plynových masek nebo naftu pro cisterny, které na místě zasahovaly," doplnil Meluzín s tím, že hašení stále pokračuje. "Je možné, že se konečná likvidace protáhne až do večera nebo i do zítřka," dodal.

Příčinou požáru mohla být jak nedbalost, tak úmyslné založení. V každém případě bude zřejmě škoda mizivá, protože šlo o skládku. Náklady na zřejmě největší zásah hasičů za letošní rok budou ale dosti vysoké.