Kolem osmé hodiny ranní přivolal policisty majitel chaty s tím, že se v ní nachází její bývalý majitel a odmítá ji opustit. Jelikož nevítaný návštěvník nereagoval ani na výzvy policistů, rozhodli se muži zákona vstoupit do objektu.

Politý policista před ohněm utekl

Při vstupu do jednoho z pokojů náhle muž schovaný za dveřmi vyskočil a polil jednoho policistu benzínem. Policista se obrátil a začal vybíhat ven z chaty. Při vybíhání zahlédl, že muž směrem k němu vyhodil hořící předmět, který nakonec zapálil chatu.

Policisté stačili ještě před vznícením z chaty utéct. Nebyli zraněni. Okamžitě přivolali hasiče a s vědomím, že muž je stále uvnitř hořící chaty, obcházeli objekt. Dovnitř v té chvíli nemohli, neboť požár zasáhl celý vnitřek. Muže uviděli na balkoně s nožem v ruce. Chtěl se jím zabít.

Upoutala ho střelba do vzduchu

"Policisté se ho snažili přimět, aby to nedělal. Muž na jejich slova nereagoval. Jeden z policistů proto ve snaze zachránit ho vystřelil několikrát do vzduchu. Chtěl upoutat jeho pozornost, což se mu podařilo. Muž odložil nůž a policisté ho na balkónu zadrželi," uvedla policejní mluvčí Soňa Bradáčová.

Po lékařském ošetření byl čtyřiašedesátiletý muž ze Šumperska převezen na policejní stanici a poté do policejní cely. Je podezřelý z pokusu trestného činu vraždy, útoku na veřejného činitele, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci.