Oheň vznikl podle šéfa hasičských vyšetřovatelů Václava Hladíka při výrobě farmaceutických potřeb. "Požár byl nahlášen v 6:46 a 7:19 byl lokalizován," informoval Hladík.

Hořel především toluen, který se při výrobě používá jako ředidlo. Sudy s touto látkou hasiči vynesli ven. Zaměstnanci podniku pak ze skleněných trubek vypustili kyselinu a zamezili tak případnému rozšíření ohně.

Hladík dále sdělil, že nikdo z přítomných nebyl zraněn. "Pouze jedna ze zaměstnankyň utrpěla šok a byla ošetřena."

Hasiči zatím neznají příčinu požáru. Prověřují však, zda šlo o nedbalost nebo technickou závadu.

Vedení firmy odmítá, že by do okolí unikly nebezpečné látky. Hasiči to potvrzují tím, že nebylo ohroženo životní prostředí.

Charakteristika podniku

Léčiva má dominantní postavení v tuzemském farmaceutickém průmyslu a patří mezi přední dodavatele léků ve střední a východní Evropě. Podnik v Horních Měcholupech se specializuje na vývoj, výrobu a marketing značkových ekvivalentů. Vyrábí na 130 produktů ve 230 lékových formách, které pokrývají širokou škálu terapeutických oblastí. Léčiva se soustřeďuje na výrobu léků na kardiovaskulární poruchy a diabetes, zánětlivé stavy, bolesti, infekce, onemocnění centrálního nervového systému a zažívacího a močového ústrojí. Produkuje řadu antibiotik i léků proti nachlazení a analgetik, jako jsou Paralen, Modafen a Ibalgin. Vyrábí i vitamínové preparáty.