"Lituji toho, nebylo to správné. Vím ale, že to již nikdy neudělám," řekl před rozsudkem dosud netrestaný Miloš S., kterého soudní znalec hodnotí jako osobnost, která preferuje dospívající dívky.

"V tomto případě by postačilo ochranné sexuologické léčení ambulantní formou, protože nejde o duševní poruchu ani pedofila. Pro vyléčení existuje příznivá prognóza," dodal znalec. Soud nakonec doporučil muži, ať vyhledá lékaře sám.

Osahával i svoji vlastní dceru

Miloš S. měl v roce 2004 minimálně pět měsíců hladit vnučku po prsou i přirození jak přes oděv, tak pod ním. "Když jsem na dceru uhodila, ať mi řekne, co se děje, doslova mě šokovala. Do té doby jsme nic netušili. Právě v té době již začala dospívat," potvrdila soudu matka.

Dodala také, že Miloš S. poté začal v e-mailech svádět vinu na rodinu, která se prý o dívku dostatečně nestarala a ta pak prý hledala útočiště u něj. Rodinná tragédie vyvrcholila ve chvíli, kdy vyšlo najevo, že Miloš S. v dětství osahával i svoji vlastní dceru, která to přiznala až nyní.

"Fotil si mě a ukazoval mi ty snímky na počítači, kde měl další mladé slečny. Já se bránila a snažila jsem se od něj odtahovat. Nelíbilo se mi to, byla jsem na něj protivná. Dostávala jsem také hodně dárků," řekla do soudního spisu nyní čtrnáctiletá školačka s tím, že na ni děda čekal i u vlaku.

Dívka často jezdila se svojí mladší sestrou k dědovi do bytu v ústecké čtvrti Krásné Březno či na chatu. Muž naopak stále častěji navštěvoval rodinu, bydlící na Litoměřicku.