"Koncem března zavolal mladší z bratrů, 30letý recidivista z Děčína na telefon u pokladní firmy SENA Corporation v Ostravě - Martinově. Muž tvrdil, že si pravděpodobně při nákupu zapomněl na WC peněženku a požádal 38letou ženu, zda by se tam s ním nezašla podívat. Žena mu proto odemkla dveře kanceláře," začala případ v pátek popisovat mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková.

Za dveřmi však místo zapomětlivého zákazníka stál muž s kuklou na hlavě a zbraní v ruce. Pokladní mu v obavách o svůj život vydala hotovost, která činila půl miliónu korun. Lupič naskládal peníze do tašky a z místa činu odešel.

Peníze se zatím nenašly

Policisty na jeho stopu přivedla řada svědectví. "Kriminalisté měli od začátku jasno. Pachatel se v objektu pohyboval s dobrou znalostí zdejších poměrů. Další indicie je dovedly k 31letému muži z Ostravy - Poruby, který zde dříve pracoval, a k jeho bratrovi z Děčína," pokračovala mluvčí.

Pro jejich vinu mj. hovořily výpovědi taxikářů, kteří je vezli. Mladší z bratrů se navíc začal nákladně oblékat a mezi místními se roznesla zpráva, že si z Ostravy přivezl větší finanční obnos.

 "Za necelý měsíc policisté shromáždili dostatek důkazů a oba bratry zatkli. Policejní rada je obvinil z loupeže, za což jim hrozí až deset let vězení," dodala Bednarčíková. Policie zatím nezjistila, kam se poděly peníze z lupu. Stejně tak prověřuje, zda měli obvinění komplice.