Osudného dne si Voltr s Janou a dalšími dětmi hráli v bydlišti obžalovaného na schovávanou. Pokračovat chtěli venku a podle obžaloby Voltr využil situace, dívku pohlavně zneužil a zavraždil nožem, který ji zabodl do břicha. Pitva dívky odhalila zranění v oblasti genitálií. Tělo oběti, skryté v kůlně v plastovém sudu pod pytli se senem, nalezl otec obžalovaného Jaroslav Voltr pár hodin po činu.

Policie ho tehdy zadržela, stejně jako dva jeho syny Jana a Michala. Později zůstal ve vazbě pouze Jan, který se při výslechu přiznal. U soudu však své doznání označil za vynucené policií. "Byl jsem ve stresu a měl jsem strach z policistů. Abych měl klid, tak jsem se přiznal," řekl.

Obžalovaný mění výpovědi

Podle jeho další verze měla malá Jana zemřít tak, že sama upadla na nůž, který držela v ruce. Mladík policistům tvrdil, že ji našel již těžce zraněnou, chtěl jí pomoci, ale když po chvíli viděl, že je mrtvá, zabalil nejprve tělo do pytle a ten schoval do sudu.

I tuto výpověď dnes popřel a tvrdil, že malé Janě nijak neublížil. "Musel jí to udělat někdo jiný, já to nebyl," řekl s tím, že osudného dne se po zahradě pohyboval jakýsi muž, který jej k vraždě nutil. "Myslím, že ji zabil on. Neznám ale jeho jméno," tvrdil Voltr soudcům.

Matka obžalovaného vytrvala v hledání

Otec zabité dívky s Voltrem mluvil poté, když přijel do jeho domu zeptat se, zda neviděl jeho dceru. "Řekl, že odešla a nic o ní neví. Připadal mi naprosto klidný," uvedl.

Otec obžalovaného uvedl, že se onoho odpoledne dívali se synem Janem na televizi. "Šel poklidit a pak přijeli Krejčíkovi s tím, že pohřešují Janu. Objevili se i policisté a společně jsme ji hledali," prohlásil. V té době již byla zavražděná dívka zřejmě ukrytá v kůlně. "Otevřel jsem dveře a přítomný policista se zeptal, co tam je. Řekl jsem, že seno a on už tam dál hledat nechtěl," tvrdil Voltr starší.

Večer jej manželka přinutila, aby zkusil hledat znovu. "Zarazilo mne, že se na dveřích od kůlny, které se nikdy nezamykaly, objevil visací zámek, který tam odpoledne nebyl. Vylomil jsem ho a pod pytli se senem jsem našel sud s mrtvou Janou," popsal otec okolnosti nalezení oběti.

Hlavní líčení pokračuje v pátek výslechem znalců. Pokud soud uzná obžalovaného vinným, hrozí Janu Voltrovi až patnáctiletý trest.