Před neštěstím byl v hale trénink sportovců, v době, kdy se střecha zřítila ale už naštěstí všichni odešli. "Nedošlo ani k úniku čpavku, čehož jsme se napřed obávali," řekla Vrbová. Čpavek se na stadionech používá při údržbě ledu.

Na místo i přesto, že na stadionu nikdo být neměl, vyjela záchranná služba, po prohledání trosek ale hasiči konstatovali, že pod nimi žádní lidé nejsou.

Na místo vyrazili i zástupci města, míří sem i zástupce firmy, která stadion před dvěma lety postavila. Podle vyjádření starosty Jiřího Kučery pro ČTK se posunul jeden nosník a poté praskly dvě vzpěry, v té chvíli byly děti evakuovány. Asi za půl hodiny střecha spadla.

Pády střech jsou na denním pořádku

V ČR se během letošní zimy zřítilo už několik střech či jejich částí. Několik lidí bylo zraněno a ve čtvrtek si sníh na střeše vyžádal i lidský život. V Újezdci u Luhačovic spadl ze střechy při odklízení sněhu osmdesátiletý muž.

Nejvíce podobných nehod je ve Zlínském kraji, kde bylo sněžení v posledních týdnech nejvydatnější. Propadají se hospodářské budovy, rodinné domy ale například i výrobní haly.

Majitelé budov, především těch s plochou střechou, kontrolují zatížení a případně zajišťují odklizení sněhu.