Rada podle obžaloby minulý rok v Horních Lažanech na Třebíčsku v hádce zabil svého devatenáctiletého kamaráda. U soudu odmítl vypovídat. Rada žil s Prokopem a dalším mužem, kterého zavraždil, v domku v Horních Lažanech.

Hádka se mezi mladými muži odehrála kvůli dívce. Při výslechu Rada přiznal, že se s kamarádem 8. dubna 2005 pohádal. Obžalovaný dal druhému muži ránu pěstí za to, že měl nemístné poznámky o jeho přítelkyni.

Napadený muž se měl skácet k podlaze a přitom hlavou narazit do radiátoru. Rada kamaráda položil v bezvědomí a odešel. Když se na místo vrátil, našel mladíka ležet mrtvého na stejném místě.

S tímto popisem situace však nesouhlasil soudní znalec. Uvedl, že rána pěstí nemůže způsobit tak rozsáhlé poranění lebky, které bylo u mrtvého muže. Znalec předpokládá, že smrt nastala po několika ranách kladivem nebo palicí do hlavy. Zranění mohlo způsobit také kopání pevnou botou.

Rada tělo následně zabalil do igelitu a textilu a schoval ho do dřevěného záchodku na dvorku. Tam ho později nalezl Prokop, který mu pomohl s ukrytím ostatků. Mladíci k mrtvému tělu přivázali autobaterii a shodili ho do Vranovské přehrady na Znojemsku. Věci potřísněné krví spálili.