Jedenaosmdesátiletý obžalovaný předložil také lékařský posudek z břeclavské nemocnice, kde byl v minulých dnech hospitalizován. Předal soudu rovněž zprávu, že je v současnosti na léčení ve zdravotnickém zařízení na Českomoravské vrchovině, upřesnila soudkyně. Vysvětlila, že zprávy předá znalci z oboru lékařství. Ten rozhodne, zda je hospitalizace nutná, a zda je možné, aby otec předsedy KSČM Miroslava Grebeníčka absolvoval nařízené hlavní líčení.

O hospitalizaci na interním oddělení břeclavské nemocnice podle ní znalec prohlásil, že byla odůvodněná. Obžalovaného postihlo akutní vzplanutí chronického plicního onemocnění. Veselá uvedla, že po obdržení zprávy znalce nařídí ihned další termín líčení. Předpokládá, že by se mohlo konat v červnu, pokud znalec zareaguje na obě zprávy rychle.

Obžaloba viní Grebeníčka z mučení vězňů v uherskohradišťské věznici v padesátých letech minulého století. Za ublížení na zdraví s těžkými následky mu hrozí až osm let vězení. Líčení začalo před pěti lety, ale obžalovaný se k soudu nedostavil.