Poté byl převezen do psychiatrické léčebny v Bohnicích. Při incidentu nebyl nikdo zraněn. Informují o tom internetové stránky pražské zdravotnické záchranné služby. Útok se stal zhruba týden po podobné události, při níž násilníci brutálně zbili lékaře.

Středeční útok na záchranku se odehrál v Pomněnkové ulici v Praze 10. Podle internetových stránek pražské záchranné služby zaútočil psychicky nemocný muž nejdříve kopanci a pěstmi na sanitku. Vzápětí začal ohrožovat její posádku střelnou zbraní, ze které vystřelil. Na místo ale včas přijela policie a útočníka zpacifikovala.  Podle mluvčího policie Ladislava Bernáška muž vyhrožoval policistům, že je postřílí. jak se později ukázalo, byl ozbrojen vzduchovou puškou.

Policisté muže několikrát vyzvali, aby se jim vzdal, ale ten na to nereagoval. Výzvy uposlechl až po varovném výstřelu. Při incidentu nebyl nikdo zraněn.

První případ napadení

Událost se stala zhruba týden poté, co se jiná sanitka stala terčem brutálního útoku ve Velké Chuchli na jihozápadním okraji Prahy. Koncem dubna tam havarovalo auto. Dva ze tří pasažérů napadli záchranáře, kteří je přijeli ošetřit. Lékaře zkopali, řidiči a dalšímu záchranáři způsobili pohmožděniny břicha. Násilníky přemohli až hasiči, kteří útočníky předali policii. Hrozí jim obvinění z výtržnictví a pokusu o těžké ublížení na zdraví.

Ředitel záchranné služby Praha Zdeněk Schwarz si ve středu v rozhovoru pro ČTK stěžoval na to, že policie neposkytuje lékařům záchranné služby dostatečnou ochranu před útoky agresivních lidí. Hrubé urážky i fyzické útoky na lékaře jsou podle Schwarze poměrně časté. Uvedl, že zdravotníky ohrožuje i pomstychtivost lidí, s nimiž přicházejí do styku, když zasahují mezi drogově závislými a dealery anebo se snaží ochránit napadené ženy.

Policie ale podobné výtky odmítá. Mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek ČTK řekl, že policie vyjíždí k případům, u nichž je lékaři o asistenci požádají.