Demonstrace se konala 28. října 2005 před německým velvyslanectvím. Zúčastnilo se jí přibližně 70 neonacistů. Setkání se konalo na podporu německého popírače holokaustu Ernsta Zündela. Ten byl v Německu obviněn z toho, že na internetu šířil nenávist vůči Židům a tvrdil, že se holokaust nikdy nestal.

Čermák v pondělí u soudu tvrdil, že na srazu reagoval na poznámku týkající se počtu demonstrantů. "Popírám, co je v obžalobě," uvedl před soudem. Více se k důkazům nevyjádřil, jen občas se s posměškem ve tváři podíval na soudkyni a státní zástupkyni.

Muže usvědčili hlavně svědci - tři policisté, kteří stáli těsně za ním. Soudu potvrdili, že obžalovaného zřetelně slyšeli, jak odpovídá na výtku o zavražděných dětech. Po ukončení demonstrace pak mladíka zadrželi.

Soudkyně Edita Beranová po vynesení verdiktu uvedla, že Čermák sice již souzen byl - za napadení muže a nedovolené užívání auta - na druhou stranu je ale mladý a ve vězení ještě nebyl. Upozornila však, že čin, za který dostal podmínku, je společensky velmi nebezpečný. Na jeho chování nyní bude dohlížet probační a mediační služba.