Jde o dosud počestného otce tří dětí. "Dívku pachatel překvapil 31. března okolo 23. hodiny před brankou východu z Androva stadiónu v Olomouci. Přiložil jí na záda pistoli a donutil ji, aby s ním odešla. Dovedl ji až k zahrádkářské kolonii v městské části Hejčín, kde se s ní zavřel do chaty," řekla Právu ve středu Alexandra Skotnicová z okresního policejního ředitelství v Olomouci.

Napsal, co jí provede

V chatě musela mladá žena vyplnit jakýsi dotazník o svých osobních údajích. Únosce jí přitom vyhrožoval, že je zveřejní na internetu, když mu bude klást odpor, nebo půjde na policii. Dal také dívce k přečtení papír, na němž jí napsal, co všechno jí udělá. "Popisoval například různé sadomasochistické praktiky," sdělil Právu kriminalista, který je do případu zasvěcen.

Následně podle něj muž zavázal vyděšené studentce oči, spoutal ji policejními pouty a pověsil ji za ně na hřebík zatlučený do zdi. "Dělalo mu dobře, že je dívka k smrti vyděšena a neví, co se bude skutečně dít," podotkl kriminalista.

Po dlouhém psychickém týrání únosce dívku nakonec znásilnil. Poté ji propustil, aniž by splnil další výhrůžky, ale ještě předtím jí sebral peníze a některé osobní věci.

Policisté hledali mezi recidivisty

"Výpověď postižené policisté důkladně prověřovali, protože se jim nezdála být příliš věrohodná. Nakonec se však ukázalo, že se jen těžko uvěřitelný otřesný příběh skutečně stal," řekla Právu olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová. Policisté případ záměrně tajili před veřejností, aby se pátrání nezkomplikovalo. Pachatel se navíc mohl domnívat, že dívka událost neoznámila a mohl udělat nějakou chybu, která by jej pomohla dopadnout.

V uplynulých týdnech kriminalisté prověřili spoustu podezřelých. Byli mezi nimi i pachatelé, kteří se v posledních letech dopustili sexuálních deliktů. Prověřován tak byl například i muž, který před čtyřmi lety unesl patnáctiletou dívku a několikrát ji brutálně znásilnil. Na svobodu se dostal po dvou letech vězení a roční ústavní léčbě.

Pachatel se přiznal

Jako pachatel byl nakonec zjištěn 34letý muž z obce nedaleko Olomouce. Je ženatý, má tři děti a trestně je dosud bezúhonný. Při výslechu se přiznal. "Při domovní prohlídce u něj policisté našli i část věcí, které odcizil dívce. Kromě toho i plynovou pistoli a různé druhy výbušnin a střeliva. Muž si je opatřoval od roku 1988 na různých místech," uvedla Dolejšová.

Násilník už byl podle ní obviněn z trestných činů znásilnění, krádeže a nedovoleného ozbrojování. Soud na něj uvalil vazbu. Hrozí mu až dvanáct let vězení.