Bouchala zachytil řidič Škody Octavie v pátek 6. ledna kolem 19:45 na nábřeží Kapitána Jaroše v Praze 6. Sportovec při kolizi odbočoval ve směru od centra ke Strossmayerovu náměstí. Zraněný muž bojoval téměř týden o život v nemocnici ve Střešovicích. Ve čtvrtek večer zemřel.

Předseda občanského sdružení Oživení a koordinátor Automatu, což je občanský projekt zabývající se řešením znepokojivé dopravní situace na území hlavního města, si jen několik dní před nehodou Právu postěžoval, že "rychlost budování cyklotras a cysklostezek ve městě je nedostatečná" a řidiči jsou k lidem, kteří jezdí na kole, bezohlední.

Bouchal se každoročně podílel na programu Týdnu mobility a Dnu bez aut. Úředníkům na magistrátu vyčítal, že se k cyklistům chovají macešsky, neboť oni sami dávají přednost při dopravě do práce automobilům. "Nemají proto zájem vybudovat pro tento druh dopravy dostatečné podmínky, které by cyklistům umožnily bezpečný, rychlý a komfortní pohyb po městě, tak jako je tomu v radě evropských měst," uvedl ještě v polovině minulého týdne pro Právo.

Na památku cyklistického aktivisty se v neděli uskuteční benefiční koncert a příští týden se v Praze pojede tradiční cyklojízda zakončená divadelním programem.