Bývalý reprezentant Parma, nyní zaměstnanec frenštátského sportovního areálu, spolu s dalším 66letým mužem opravovali v pondělí sloupy lanové dráhy. V tom se plošina s oběma muži začala sunout po laně dolů a narazila na následující sedačku. "Plošina byla vytržena z nosného lana a padala k doskočišti můstku K-90," informovala ve středu mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková.

Parmův spolupracovník ještě stačil z plošiny vyskočit a kromě odřenin se mu nic nestalo. Legendární 40letý sportovec ovšem v ocelové kleci dopadl z výšky pěti metrů na zem. "Pak se pracovní plošina ještě smýkala a převracela zhruba padesát metrů po příkrém stavu, než se konečně zastavila," popsala Bednarčíková dramatické chvíle.

Parma v nemocnici

Parma byl rychle přepraven do ostravské fakultní nemocnice. Podle policie utrpěl četné zlomeniny žeber a frakturu lebeční kosti. "K jeho aktuálnímu stavu vám nic neřeknu. Dostali jsme přísný zákaz poskytovat informace o jeho zdravotním stavu," prohlásil mluvčí fakultní nemocnice Štěpán Neuwirth.

Sakala: z nejhoršího je asi venku

Parmova velkého kamaráda a nejznámějšího frenštátského skokana Jaroslava Sakalu zastihla zvěst o tragické události v autě při cestě z Prahy. "Těch prvních informací nebylo moc. Měl jsem o Jirku obrovský strach," uvedl s tím, že se jej chystá navštívit v nemocnici.

Parma byl údajně již v úterý při plném vědomí a komunikoval s manželkou. "Taky jsem s ní mluvil, abych se na Jirku poptal. Podle všeho je asi z nejhoršího venku, jen se do pátku nesmí jeho stav výrazně zhoršit. Věřím, že to zvládne. Je to přece skokan," krčil rameny Sakala.

Smutek ve Frenštátě

Skoky ve Frenštátě zažívají tragický rok. Od zimy na můstky už třikrát sáhla smrt. Následkům nehody na motocyklu podlehl jeden z bývalých skokanů a vrstevník Parmy, pak se konalo poslední rozloučení se dvěma trenéry Brodským a Půstkou. "A teď tohle. Jirka snad může věřit, že tenhle úraz byl do třetice všeho zlého. Vždyť loni se zřítil doma ze střechy a pak si při exhibičním fotbalovém zápase utrhl achilovku," dodal Sakala.

Příčiny zřícení plošiny vyšetřuje policie pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví. "Míra zavinění je předmětem dalšího šetření pracovníků Drážní inspekce Ostrava a Inspektorátu bezpečnosti práce v Ostravě," uzavřela Bednarčíková.