"Asi ve dvě hodiny ráno nám na pohotovostní telefon volal muž z Prahy, který je na chatě ve Vysokém nad Jizerou, že postrádá svou sestru. Ta odešla odpoledne jezdit na snowboard do skiareálu Šachty. Do pozdních hodin se však nevrátila, ani o sobě nepodala žádnou zprávu," uvedl regionální náčelník horské služby René Mašín.

Ihned se rozjela pátrací akce, do které se zapojilo devět členů horské služby se čtyřmi skútry a na pomoc přijeli i pracovníci skiareálu Šachty s technikou. S ohledem na to, že snowboardisté často jezdí mimo značené sjezdové tratě, kde hrozí vážné úrazy, začalo pátrání v lesích kolem skiareálu.

"Po prohledání lesních úseků v okolí sjezdovek ve Vysokém nad Jizerou, byla pátrací akce kolem šesté hodiny ranní přerušena a bylo rozhodnuto, že pokračovat se bude v průběhu dopoledne, a to i za pomoci policejního vrtulníku s termovizí," doplnil Mašín.

Nakonec všechno dobře dopadlo. Hledaná žena přišla v úterý kolem deváté hodiny ranní sama na chatu ke svému bratrovi a pátrací akce byla ukončena.