"Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že na objektu se sociálními byty vznikl rozsáhlý požár střechy. Jako první na místo dorazila hlídka policie, která pomáhala s buzením nájemníků a řídila jejich evakuaci. Sedm bytových jednotek opustilo asi patnáct osob," uvedl mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček

Hasiči museli v silně zakouřeném objektu zasahovat v dýchacích přístrojích. Oheň se vlivem silného větru rychle šířil a zasáhl celou střechu a konstrukci. Na místě zasahovaly dvě profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů.

Na hasiče se zřítil podhled

Hasiči na Kroměřížsku zápasí s ohněm také nedaleko v Mrlínku u Bystřice pod Hostýnem, kde se vzňal sklad a balírna dřevěného uhlí. "Zásah v tuto chvíli ještě pokračuje," řekl v 10 hodin Ivo Mitáček. Ze skladu se valí hustý černý kouř, jehož sloupec je viditelný do vzdálenosti několika kilometrů.

"Na hašení se podílejí profesionální i dobrovolní hasiči, materiál stále doutná. Velkou pomocí je obětavost dvaceti dobrovolníků, kteří přišli a vyvážejí na kolečkách ohořelé zbytky a další materiál, což je v mraze a zasněženém terénu velmi namáhavá práce," ocenil pomoc Mitáček.

Při požáru spadl ohněm uvolněný podhled na velitele hasičského zásahu, který musel být kvůli otřesu vystřídán.