O Pnivčukově vině soud rozhodl především na základě toho, že jej policie zadržela nedaleko místa činu s ženinými doklady a šperky. Na jeho oblečení experti našli biologické stopy oběti a znalci jej označili za bezcitného člověka bez jakýchkoliv zábran. Navíc je v jiném případě stíhán pro znásilnění další ženy.

Cizinec se hájil tím, že jen využil situace, když našel těžce zraněnou ženu ležet v bezvědomí a okradl ji.

"Obžalovaný je vinen, že ženu fyzicky napadl v úmyslu vykonat na ní soulož a zmocnit se jejích věcí," řekl soudce pražského městského soudu Dušan Paška, který mu zároveň nařídil zaplatit oběti odškodné 333 tisíc korun. Soud také rozhodl, že Pnivčuk je z České republiky byl vyhoštěn na neurčito. V době činu se Ukrajinec na území státu pohyboval bez povolení k pobytu.

Obě strany se na místě odvolaly

Rozsudek není pravomocný, protože obě strany se na místě odvolaly.

Státní zástupkyně Dagmar Máchová řekla novinářům s tím, že obžalovaný by si zasloužil trest až k 15 letům: "S rozsudkem naprosto nesouhlasím, protože ty zranění hlavy byly samy o sobě ohrožující život. S takovou brutalitou si musel být vědom, že jí může zabít, vždyť ona to skutečně přežila pouze zázrakem,"  V současné době je Ukrajinec stíhán i za další čin znásilnění, toho se měl dopustit na pražském sídlišti Háje. Policie ho viní, že zde opakovaně znásilnil mladou dívku.

Žena trpí ztrátou paměti

Co přesně se stalo, se zřejmě nikdo nedozví. Úspěšná právnička, které útok zcela zničil život, si na něj nepamatuje.

Žena povečeřela osudný den v červenci v centru Prahy se svým známým. V devět hodin večer se spolu rozloučili na stanici metra I. P. Pavlova. Žena si naposledy pamatuje, jak jela autobusem ze stanice metra Kačerov domů, do Bráníka.

Osudný den Martina zašla na večeři se svým známým, se kterým se příležitostně setkávala již dva roky od té doby, co se seznámili na dovolené v Tunisu. Společně si okolo 18 hodiny zašli na večeři do pákistánské restaurace na pražském Žižkově, kde poseděli zhruba dvě, dvě a půl hodiny. "Jeli jsme tramvají na stanici Hlavní nádraží, kde jsme přestoupili na metro. Michal vystoupil na I.P. Pavlova a já jsem pokračovala až na Budějovickou. Já jsem se nikdy večer nebála chodit sama a nikdy jsem ani nechtěla, aby mě doprovázel. Když už bylo příliš pozdě, tak jsem si vzala taxíka," vzpomínala Martina před psycholožkou, která provedla její výslech v momentě, kdy se dostala z nejhoršího venku.

Sled událostí mezi zhruba desátou hodinou a půlnocí je nejasný. Právničku našla policie až po půlnoci, když je přivolala obyvatelka domu v ulici V Mezivrší, která odtud slyšela sténání.

"Ležela hlavou dolů, zkroucené ruce, celá zbitá a zkrvavená, šaty vyhrnuté až nad prsa," popsala dále svědkyně, která policistům pomohla místo lokalizovat. Deset minut poté již zadrželi dnes odsouzeného Pnivčuka.

Lékaři již několik měsíců dávají ženu dohromady. Kvůli ochrnutí je zcela závislá na cizí pomoci a trpí těžkými depresemi.