Do policejního protokolu vypověděla, že jí Ruprich před středečním zastupitelstvem řekl: "... jestli chcete dnes vystoupit na zastupitelstvu, počítejte s tím, že vás někdo zastřelí". "Vyhrožoval mi tak zabitím. Byl u toho i svědek. Bylo to řečeno rádoby ve vtipu ale, ten kontext tam byl evidentní," konstatovala vyděšená Simona Pavlicová.

Jako právnička zastupuje skupinu polských architektů, kteří čelní představitele vedení města Ostravy podezřívají z korupčního jednání. Prý k tomu vedou nepřímé důkazy. Pavlicová již ve středu novinářům sdělila, že se domnívá, že jeden ze soukromých investorů, který chce stavět v Karolině na lukrativních pozemcích v centru Ostravy, měl v minulosti dát úplatek prostřednictvím developera za to, že vedení radnice zmanipuluje územní plán.

"Veřejný činitel nesmí takovéto výhružky zabitím pronášet veřejně ani soukromě a zastrašovat právníka, když je v protistraně dané kauzy. Toto jsem projednávala se svými známými, kteří mi řekli, že stejně je vyhrožováno i památkářům města," tvrdí v policejním protokolu.

Ruprich nařčení odmítá

Náměstek Ruprich ale tvrzení Pavlicové odmítá. "Tak krásná, nadějná, inteligentní mladá slečna lže. A to je vše. Asi taky budu muset požádat o policejní ochranu."

Žádné protikroky údajně v současnosti ale nechystá. "Počkám až mi přijde nějaké oznámení a budu konat to, k čemu mě vyzvou policejní orgány. To je jediné co mohu říci, protože jinak na to nemá smysl reagovat," uzavřel Ruprich.