"Šlo o chladný kalkul, kdy obžalovaný potřeboval peníze a rozhodl se je získat za každou cenu," zdůraznil předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička. Trest podle něj nelze označit za nepřiměřeně přísný, neboť 32letý Moučka využil důvěřivosti staré ženy, s níž se znal odmalička.

Vrchní soud tak dnes zamítl odvolání obžalovaného a potvrdil mu trest, který mu v únoru vyměřil královéhradecký krajský soud.

Oběti dupl na hlavu

Podle rozsudku se opilý Moučka vydal osudný den na návštěvu ke stařence s tím, že si stejně jako mnohokrát předtím odnese nějaké peníze. Žena jej vpustila do bytu, kde si spolu chvíli povídali. Na Moučku zřejmě padla tíseň z množství dluhů, které mu způsobila hráčská vášeň, ukradl v ženině kuchyni nůž a v momentě, kdy se k němu otočila zády, bodl.

Oběť začala naříkat, a aby ji umlčel, dupl ji tento stokilový muž na hlavu. Poté prohledal pokoje, ale našel pouze stokorunu a pár drobných mincí. O těžce zraněnou ženu se již více nezajímal a odešel. Důchodkyně ve velkých bolestech během několika hodin vykrvácela. Podle odborníků by jí rychlá lékařská pomoc zachránila život.