"Vila je evakuována, všichni jsou na bezpečném místě," informoval odpoledne tiskový manažer projektu Marek Winkler. Po šesté hodině už oznámil, že "se před dvaceti minutami všichni vrátili, jsou v pořádku a večer budou normálně vysílat."

Transport uzavřel okolní silnice

Pyrotechnici výbušninu v 15:40 naložili na nákladní vůz s pískem a odvezli. Kvůli transportu s nebezpečným nákladem byly na několik minut uzavřeny silnice na Poděbradské a Průmyslové ulici a také křižovatka na Harfě. Zhruba v 15:45 byly tyto ulice opět zprůjezdněny, upřesnila mluvčí.  

Dělníci na bombu narazili na staveništi v Podkovářské ulici v Praze 9, v lokalitě Nová Harfa. Hasiči na místě asistovali pyrotechnikům za pomoci jeřábů, kterými  bombu vyzvedli. Policie evakuovala obyvatele v okruhu cca dvou kilometrů, informovala Novinky policejní mluvčí Eva Miklíková.

Speciálni kolona s bombou zamířila ke středočeské Příbrami. Ve vojenském prostoru ji pak pyrotechnik odpálil. Podobné nálezy jsou v Praze podle policistů docela časté, ale tak velkou bombu už dlouho neviděli. Kdyby explodovala, létaly by střepiny až dva kilometry daleko.