"Mohu potvrdit, že rodiče studenta podali trestní oznámení pro zanedbání péče, která vedla k jeho smrti. My zatím prověřujeme všechny okolnosti, vyslýcháme svědky a dáváme dohromady důkazní materiál, abychom rozhodli, zda někoho budeme stíhat nebo ne. Také čekáme na vyjádření znalců a expertů," řekl Zdeněk Lubas z brněnské policie.

Podle lékaře onemocněl obyčejnou virózou

Třináctiletý Patrik během pobytu na horách dostal vysoké horečky, často zvracel a měl průjmy. Podle jeho spolužáků z brněnského gymnázia měl viditelné potíže s dýcháním.

"Do středy 22.1.2003 jsem byla se synem v telefonickém kontaktu, stěžoval si pouze na špatnou kvalitu jídla. Od čtvrtka 23.1.2003 se mi syn neozýval a jeho mobilní telefon nikdo nezvedal. Ve čtvrtek absolvovali náročnou túru a večer došlo ke zhoršení zdravotního stavu mého syna, nešel už na večeři a pouze ležel. V noci se stav opět zhoršil. Zvracel, měl těžké vodnaté průjmy a dvakrát se dusil," uvedla matka Jaroslava Wiszová.

V tomto stavu byl Patrik několik dní, než se škola vrátila do Brna a rodiče zajistili jeho převoz do nemocnice. Školní lékař tehdy při návratu třídy do Brna řekl, že Patrik onemocněl obyčejnou virózou, kterou hůře snášel. Chlapec však za několik dní zemřel na septický šok a následné sellhání organismu.

Rodiče: dávali mu jen paralen

Podle rodičů nesou vinu za smrt jejich dítěte pedagogové i školní lékař, kteří společně podle nich neudělali vše potřebné k záchraně jeho života a chlapci podávali jen paralen. Rodiče si také stěžují na to, že je nikdo z vedení školního soustředění neinformoval o špatném stavu jejich syna.