Nedorost obvinění odmítá s tím, že návrh nemyslel vážně. Za uplácení policie obvinila i studenta. ČT připomněla, že nejde o první případ, v němž je Nedorost stíhán. Údajně také opisoval odborné texty a vydával je za své, za což ho ministr spravedlnosti předloni dočasně zbavil funkce.

Pověřená nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká považuje nejnovější obvinění za vážné a je podle ní vyloučeno, aby se nyní Nedorost na zastupitelství vrátil, uvedla televize.

Nedorostovi údajně telefonoval v lednu 2004 student Právnické fakulty Univerzity Komenského Miroslav Tamáš. Podle kriminalistů státnímu zástupci řekl, že potřebuje zařídit složení zkoušky z obchodního práva tak, aby se na ni nemusel učit. Slíbil prý, že se za to odmění Nedorostovi i zkoušející profesorce. Žalobce s tím podle policie souhlasil a popsal způsob, jak vše zařídit.

Nedorost ČT řekl, že s Tamášem o zařizování zkoušky hovořili schválně, protože věděli, že telefon je odposloucháván. "My jsme si dělali, z těch pitomců, co nás poslouchají, srandu," uvedl žalobce.

Policie na případ přišla náhodou, když odposlouchávala telefon Petra Tuhého, stíhaného v kauze ústeckého soudce Jiřího Berky. Právě z telefonu Tuhého volal Tamáš Nedorostovi.