Úřednice ČMSS Růžena Hradilová mu ale prý bez jeho vědomí nechala podepsat kupní smlouvu na jeho jednopokojový byt, a to za necelých třicet tisíc korun. Žena, která se tak stala se svým manželem majitelkou bytu, od minulého týdne čelí trestnímu stíhání. K obvinění se vyjadřovat nechce.

Policistům ale podle informací Práva tvrdila, že se ničeho špatného nedopustila a negramotný muž věděl, co podepisuje. Navíc jde o člověka, který navzdory svému handicapu není zbaven svéprávnosti

Kriminalisté ale mají v náhledu na celou věc jasno. "Využila toho, že žadatel neumí číst a psát, a namísto listin týkajících se úvěru mu nechala podepsat kupní smlouvu k nemovitosti," uvedla policejní mluvčí Lucie Krašteničová s tím, že změna už je zapsaná i na katastrálním úřadu.

Žádala zaplacení nájemného

Dodala, že policisté si velice pečlivě zjišťovali, zda muž mluví pravdu, a došli k závěru, že opravdu nikdy nechodil do školy a jediné, co se stihl naučit, je vlastní podpis. O tom, že vlastně prodal byt úřednici ČMSS, se poškozený muž podle policie dozvěděl až po několika měsících. "Bylo to letos v dubnu, kdy po něm obviněná požadovala zaplacení nájemného," řekla mluvčí policie.

Žena dosud pro ČMSS pracuje a její nadřízení se o problému dozvěděli teprve v pondělí od novinářů. Vedení stavební spořitelny se proto zatím nevyjádřilo, zda s ženou ukončí spolupráci, nebo bude ctít presumpci neviny a čekat na soudní rozhodnutí.