Třiačtyřicetiletý Korduliak se k hrůznému činu, který provedl letos 25. dubna v přerovském bytě, v plném rozsahu doznal. Jeho soužití s o tři roky mladší družkou, jak vyplynulo u soudu, provázely časté hádky. Důvodem byla i skutečnost, že kvůli nesplácení půjčky, na kterou ručil známým (pochybné pověsti) Kolárové, přišel o svůj dům v Podolí. S družkou se poté odstěhovali do Přerova, kde si našel novou přítelkyni.

Vraždě, jak Korduliak vypověděl, také předcházela hádka. "Kolárová mě v noci vzbudila a tak jsme si vjeli do vlasů. Křičela, že kdybych spal, podřeže mě jako husu. To mě motivovalo. Šel jsem proto do kuchyně a uviděl tam nůž," uvedl Korduliak.

"Spala jsem s bratrem v sousedním pokoji. Probudil nás hluk. Vlezla jsem proto do ložnice a uviděla, jak mamku bodá nožem. Praštila jsem ho, už nevím čím a pak jsme s bratrem utekli k sousedům a zavolali policii," tvrdila u soudu dcera zavražděné.

Zvlášť surová vražda

"Bezbrannou ženu Korduliak uchopil za vlasy a pak ji prakticky podřízl, přičemž hlava byla částečně oddělena od těla. Poté ji ještě bodal do krku a hrudníku. Poškozená na následky zranění vykrvácela," konstatoval předseda senátu olomoucké pobočky KS Eduard Ondrášek s tím, že vražda byla provedena zvláště surovým způsobem.

"Útoky byly po podle znalců vedeny enormě vysokou razancí. Svědčí o tom přerušená chrupavčitá část štítné žlázy a také naříznutí kostí. Navíc zezadu, bez varování," pokračoval Ondrášek.

Vrah žil klidným rodinným životem

Zároveň ale zdůraznil, že Korduliak nebyl kriminálním živlem. "Byl to človíček, který si žil klidným rodinným životem. Měl sice určité problémy s alkoholem, ale nikomu neubližoval, nikomu neškodil. V jeho životě nastává razantní změna až poté, co přišel, podivným a možná i podvodným způsobem o dům. Za vinu to totiž kladl družce," uvedl Ondrášek.

Korduliak se podle něj svým činem dostal do "strašidelné" sazby, která činí 12 až 15 let s alternativou výjimečného trestu. "Ten ale nepřipadal v úvahu. Třináctileté vězení, které jsme mu vyměřili po dlouhém zvažování, považujeme za přiměřené," dodal Ondrášek.

Korduliak i státní zástupkyně si ponechali lhůtu na odvolání.