V případu jsou obžalováni čtyři muži. Podle obžaloby spolu s dalšími neznámými lidmi zorganizovali převoz několika kilogramů drog. Zásilka uschovaná ve čtrnácti balíčcích v osobním autě peugeot zřejmě měla skončit v Itálii.

Auto převezl Kubát z Prahy do Chrástu v říjnu 1999, kde jej předal Šedivcovi. Státní zástupce se domnívá, že druhý z mužů měl za úkol vůz s drogami dostat přes hranice. Šedivec však byl v Železné Rudě i se zásilkou zadržen. Kontrola jeho automobilu celníky přitom nebyla náhodná, neboť vůz byl na základě telefonických odposlechů sledován.

Nedostatek důkazů

"Senát byl při rozhodování ve velmi složité situaci, neboť jak Kubát tak Šedivec popírali jakoukoli účast na obchodu s drogou. Jediným vodítkem bylo, že den před odjezdem do SRN půjčil Šedivec automobil Kubátovi, který jel do Prahy za svou sestrou. Stěžejními důkazy pro státní zástupkyni přitom byly jen odposlechy telefonických hovorů. Přitom ale ani jediný neproběhl mezi Kubátem a Šedivcem," uvedl v odůvodnění předseda senátu Jan Špeta. Senát tak nemohl na základě nedostatku důkazů vynést jiný než zprošťující verdikt. Rozsudek zatím nenabyl právní moci, neboť státní zástupkyně si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.