"Předvolání Kavan převzal 7. července a měl dost času, aby si své záležitosti zařídil nebo se soudu omluvil," řekla předsedkyně senátu Dana Šindelářová. K soudu nepřišel ani Kavanův právní zástupce Oldřich Choděra.

"Pan Kavan je podle mých informací ve Spojených státech. Co se týče Lukáše Kohouta, pan Kavan jej viděl jednou v životě asi na vzdálenost pěti metrů. Neznám jej ani já, proto jsem nepředpokládal, že by moje osobní přítomnost u soudu mohla přinést nějaký užitek," řekl Právu Choděra.

Kohout se za Kavanova asistenta podle státního zástupce vydával před řadou lidí a tuto funkci uváděl i při objednávání letenek do celého světa, které prý odebíral, ale neplatil.

Kohout se rád hádá

Ve čtvrtek soud vyslýchal poškozené. S výjimkou Kavana všichni přišli. Kohout se s nimi přel. "Tehdy jsem byl na Slovensku. Na schůzce s mluvčím slovenského prezidenta," řekl Kohout do očí muži, kterého podle obžaloby připravil o téměř dvacet tisíc korun a tři sta dolarů.

Poškozený dal Kohoutovi peníze na obstarání letenky do Thajska, tu však nikdy neviděl. Dolary mu prý Kohout ukradl doma přímo z peněženky, když u něj jednou nocoval. Svědek uvedl, že Kohoutův telefonní záznamník odkazoval na mailovou adresu, kde Kohout vystupoval jako tiskový mluvčí OSN.