"Muž šel do penziónu vyzvednout věci od svého šéfa, který tam byl ubytovaný. Na volně přístupném místě ho napadli dva psi, z nichž jednoho postřelil. Kulka zvířeti prolétla tělem, ale přežilo. Podle lékařské zprávy byl muž pokousán na různých částech těla," potvrdil vedoucí policejního oddělení v Železné Rudě Ota Zach.

Výpověď napadeného

Napadený muž na páteční večer nevzpomíná v dobrém. "Prošel jsem rozestavěnou garáží a pokračoval k penziónu. Na zemi ležel bernardýn a jakmile mě zbystřil, začal štěkat, rozběhl se a chytil mě za nohu. Cítil jsem stisknutí. Začal jsem křičet, aby mi někdo pomohl. Místo toho přiběhl druhý pes a dali se do mě. Kousali mě do nohou a rukou. Byl jsem z toho v první chvíli v šoku. Začal jsem ustupovat zpátky, ale zakopl jsem o hromadu písku. To už jsem natahoval pistoli. Pak jsem vystřelil před sebe a psi se rozutekli," líčil.

O tom, že trefil jednoho z bernardýnů, se dozvěděl až později. "Majitel psů se mnou mluvil tak, jako kdybych si sem přijel zastřílet," dodal.

Policisté nyní zkoumají, zda pokousaný muž, který pracuje jako člen ochranky v kasinu, použil zbraň v krajní nouzi. Majitel bernardýnů na něj totiž podal trestní oznámení. "Zatím je moc brzy na nějaký závěr. Prověřujeme všechny okolnosti," zakončil Zach.