"V sobotu kolem osmé večer přivázala psa dcera jeho majitele ke značce a odešla. Kolem procházelo pár dětí a pětiletá holčička si zřejmě chtěla s Rhodéským ridgebackem hrát. Ten ji ale kousl do obličeje," řekl Novinkám policejní mluvčí z oddělení Plzeň-Sever. Dítě je hospitalizováno ve fakultní nemocnici v Plzni.

Napadení dětí jsou letos dost častá. Volně pobíhající kříženec pitbulla a německého vlčáka pokousal v dubnu v Žatci dvanáctiletou dívku. Děvče skončilo s tržnými ranami v nemocnici. Pes dívku napadl před domem, když čekala na své kamarády. Snažila se vylézt na strom, zvíře ji však strhlo na zem a vláčelo po chodníku. Dívku zachránil až jeden z obyvatel domu.

Německý ovčák pokousal v květnu čtyřletého chlapce v obci Babice na Uherskohradišťsku. Chlapec musel být operován, měl mnohočetné otevřené rány na stehnech a hýždích.

Velmi nepříjemným zraněním skončil pokus jedenáctileté dívky z Kutné Hory pohladit si leonbergera. Zvíře spalo a dívky se asi leklo, protože reagovalo útokem na její hlavu.