Jakékoliv pochybení odmítá lékař pardubické záchranky Dalibor Kupka.

"Bohužel se nezmiňujete o tom, že záchranná služba totálně selhala," uvedl v úvodu na adresu pardubické záchranky muž, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Podle jeho sdělení je zvláštní, že i když se jednalo o tak závažnou událost, byl na místě nehody přítomen jeden lékař. Pardubická rychlá záchranná služba měla však v okamžik zásahu k dispozici pouze dvě posádky s lékařem.

"Vzhledem k tomu, že druhá sanitka s lékařem zasahovala u jiné nehody, mohla k nehodě na přechodu vyjet pouze jedna posádka s lékařem," sdělil Novinkám Kupka. Tím lékařem byl právě on.

Svědek ve svém dopise dále zpochybňuje kvalifikovanost zásahu. "Zdravotníci ponechali na místě ženu, o které se domnívali, že je mrtvá. Přikryli ji igelitem a dále si jí nikdo nevšímal. Po odjezdu sanitek si někdo z přítomných všiml, že žena ještě žije. Zachraňovali ji tak členové mládeže ČČK s vybavením z hasičského vozu," uvedl.

I toto tvrzení Kupka kategoricky popírá. "Resuscitaci těžce zraněné ženy jsme začali my. Vzhledem k tomu, že to byl beznadějný případ, věnovali jsme pozornost ostatním pacientům," řekl.