Nešťastná událost se odehrála mezi tři čtvrtě na osm a půl devátou večer. "Postižený a další tři osoby káceli v lese nad táborem strom na topení. Po přeříznutí kmenu motorovou pilou koruna stromu uvízla mezi dalšími stromy a muži se strom pokusili stáhnout za pomoci lana dolů. Při útěku po uvolnění koruny tento muž běžel jiným směrem než ostatní a vběhl přímo pod padající strom. Ten ho zasáhl do hlavy a smrtelně jej zranil," popsala událost Eva Prachařová z okresního ředitelství policie v Náchodě.

Přivolaní lékaři záchranné zdravotnické služby Jaroměř a letecké záchranné služby Hradec Králové už jen konstatovali smrt. Lékařka nařídila zdravotně bezpečnostní pitvu a vyšetřování smrtelného úrazu převzala policie.

"Tábor pokračuje dále, nic se na jeho průběhu nemění, ale samozřejmě je to pro nás neštěstí, o kterém nemohu více hovořit," řekla Právu organizátorka tábora Saša Přibylová, podle které šlo o nešťastnou náhodu.

Tábor Bokouš pořádaný pionýrským oddílem tak potrvá až do 12. srpna. Rekreují se na něm převážně děti z náchodského okresu, kteří si prostřednictvím celotáborové hry Tajemství Pána pokladu přibližují atmosféru středověku a způsob života na hradě a na královském dvoře.