V hořícím bytě přitom zemřel i jejich dvouletý syn Marek. Policie v tomto případě vyšetřování ještě neskončila.

Státní zástupkyně Jochmanovou obžalovala z trestného činu pokusu o vraždu. "Obžalovaná po rozepři pětkrát bodla svého manžela do zad. Příčinou smrti však nebyla bodná zranění, i když byla vážná, ale otrava zplodinami při následném požáru domu," uvedla v obžalobě státní zástupkyně Ludmila Doležalová.

Jochmanová: políbil mě a bodl

Obžalovaná odmítla dnes vypovídat. Jak sama již při přípravném řízení uvedla, osudnou noc 4. března 2000 se vše seběhlo jinak, než jak uvádí žalobkyně. Manžel podle ní plánoval vraždu celé rodiny.

"Manžel si koupil kanystr s benzínem a večer před činem mě znásilnil. Pak mně říkal, že nás všechny zabije a že odejdeme spolu. Vše vyvrcholilo až nad ránem, kdy odešel do sklepa pro benzín. Když se vrátil do bytu, políbil mě a bodl. Pak jsem se v pudu sebezáchovy začala bránit. Zraněná jsem utekla z bytu na silnici i s dcerou Anetkou. Všechny jsem prosila, ať zachrání Marečka. Jak vnikl požár, nevím," řekla Jochmanová.

Senát čeká nelehký úkol

Před senátem tak leží nelehký úkol, kterým je objasnit smrt manžela. Pokud se podaří prokázat, že se obžalovaná jen bránila, pak ji čeká zprošťující rozsudek. Pokud se však ukáže, že naopak ona napadla muže a zavinila i smrt svého syna, čeká ji vysoký trest a zřejmě další obžaloba z vraždy.