Balvín je nyní generálním ředitelem hudební televize Óčko. V případě prokázání viny mu hrozí až pětileté vězení.

Česká televize musí zaplatit penále dva a půl miliónu korun za to, že o 17 dní zpozdila platbu padesátimiliónového doplatku za vůz. O pohledávku se televize soudila a v lednu prohrála. [celá zpráva]

Vůz ČT koupila v červenci 2001 a policie už jednou bývalého ředitele ČT obvinila. V květnu 2002 ho začala stíhat za porušování povinnosti při správě cizího majetku a z porušování závazných pravidel hospodářského styku. Státní zástupkyně však obvinění označila za předčasná a zrušila je. Vyšetřovatelce ale dala pokyn, aby v prověřování kauzy pokračovala.

Balvín přiznal chyby

Balvín již dříve u obchodního soudu vypověděl, že se při sjednávání nákupu vozu dopustil dvou chyb. Při podpisu kupní smlouvy si nevšiml výše penále za prodlení platby, které činilo 0,3 procenta ceny za každý den. "Je to až lichvářská sazba, normálně se účtuje tak šest promile," řekl tehdy Balvín.

Podle soudu však bylo penále ve smlouvě reciproční, v případě pochybení by tak platilo i pro druhou stranu. Za druhou chybu Balvín označil to, že se s tehdejším šéfem ČNTS Janem Vávrou domlouval na odkladu termínu splatnosti asi o dva týdny pouze ústně. Balvín tvrdí, že se tehdy dohodli, Vávra to však u soudu popřel.