Muže, který má řecké předky, soud označil za jednoho z organizátorů přepadení automobilu v Povážské Bystrici. Dalších šest lidí, kteří se na loupeži podíleli, bylo českými a slovenskými soudy odsouzeno již dříve.

Carkirpaloglu ale policii dlouhou dobu unikal, protože změnil státní občanství a jméno. Později si v Prostějově otevřel se svojí ženou cestovní kancelář Tsakis, která loni v létě zkrachovala. Zatčen byl loni v červnu na letišti, jednatelka cestovní kanceláře nyní čelí trestnímu stíhání pro podvod kvůli tomu, že vybírala od zákazníků peníze, i když si byla vědoma, že cestovku nemine bankrot.

Carkirpaloglu od počátku účast na zločinu popíral a proti rozsudku se odvolal. Automobil s výplatami pro Povážské strojírny přepadli dva maskovaní muži 14. března 1994. "Bylo to jako na divokém Západě při přepadení dostavníku," komentoval průběh loupeže soudce. Lupiči zranili jednoho člena posádky a zmocnili se dvou kufrů s penězi.

Jeden z utíkajících zločinců byl ale postřelen podnikovým strážným, a tak lupiči zpanikařili, kufry s penězi odhodili a odjeli připraveným automobilem.

Podle soudu role Pavla Carkirpaloglu spočívala v tom, že s dalším spolupachatelem obstaral v ČR automobil pro loupež a po spáchání zločinu měl převézt peníze do Frýdku-Místku, kde měla proběhnout dělba kořisti.