Zraněný čtyřiačtyřicetiletý muž byl převezen do nemocnice. Kulka ho trefila do nohy. Útočník měl minimálně jednoho komplice. Dvojice na místo činu přijela v modrém vozidle Opel Omega. Podle svědků však za Opelem Omegou, kterým ujížděli pachatelé, vyrazilo i druhé auto. Policie proto předpokládá, že pachatelé mohli mít další komplice. Druhým vozem měl být Jeep černé barvy, který řídila žena se světlými vlasy.

"Muž byl odvezen do nemocnice na ošetření a je pod dohledem policie. Do ulic jsme ihned nasadili všechny síly, abychom pachatele dopadli co nejdříve. Zatím je jasné, že pachatelé přijeli do ulice v tmavomodrém osobním autě Opel Omega kolem půl deváté a krátce po té se ozvaly výstřely," uvedl Zdeněk Lubas z brněnské policie.

Zraněnému pomohly učitelky

Střelba velmi vážně poznamenala studentky a učitele zdravotní školy, kteří byli téměř všichni svědky dramatu, za který by se nemuseli stydět ani hrdinové akčních filmů. Jedna z učitelek, která všechno viděla a podílela se i na první pomoci zraněnému, se po podání informací zhroutila a lékař jí musel dát injekci na uklidnění.

Incident se odehrál v době, kdy studentky šly pro vysvědčení, které jim profesoři měli předávat v 9 hodin. Po několika výstřelech a sténání zraněného, se tři učitelky ihned vydaly na ulici, aby poskytly první pomoc a chtěly je následovat i žákyně. V cestě na ulici je zastavila ředitelka školy Jarmila Kelnarová, která má za studentky odpovědnost a nechtěla riskovat jejich zdraví, kdyby se pachatelé vrátili muže dorazit.

"Bylo jasné, že to bylo na výstrahu a zabít ho nechtěl, protože jinak by to bez problémů udělal. Nejdříve se s ním tahali, protože měl něco přivázaného k sobě a oni to chtěli. Když pak utekli a on ležen na zemi, tak jsme pořád ještě nevěděli, jestli se vrátí ho dorazit nebo ne. Jedna kolegyně, která všechno viděla od začátku až do konce, tak se po výslechu zhroutila," dodala ředitelka školy.