Incident se stal loni 12. prosince v plzeňské ubytovně, kde pár bydlel s půlročním dítětem. Podle žalobce Franc po předcházející hádce s družkou zvedl plačící nemluvně za nožičky a třásl jím nad hlavou. Poté dítě hodil na polštář a dusil ho. Krátce předtím podle spisu zbil i svoji družku a házel po ní nožem.

Dítě převezli záchranáři do nemocnice na pozorování. Vyvázlo bez následků. Muž podle žalobce ženu údajně opakovaně mlátil i několik měsíců předtím.

Původně byl žalobcem viněn dokonce z pokusu vraždy svého dítěte, takže mu hrozil až výjimečný trest. Na návrh státní žalobkyně byl ale tento bod žaloby překvalifikován na pokus ublížení na zdraví. Kromě toho mu soud uložil také ústavní ochrannou protialkoholní léčbu. Rozsudek je již pravomocný.

Franc si v současnosti odpykává jiný trest za majetkovou trestnou činnost.

Obžalovaný se u soudu hájil tím, že ženu bil proto, že se o dceru nestarala a lhala. Dítěti prý ublížit nechtěl, jen se ho snažil uklidnit.

Připustil, ale, že dítě položil na polštář tvářičkou dolů, popřel ale, že by dítě chtěl usmrtit. Podle znalců byla u žalovaného zjištěna smíšená porucha osobnosti a alkoholismus třetího stupně včetně zneužívání marihuany a pervitinu. V době činu jednal v opilosti a v afektu vzteku.