"Organizátor únosu je příbramský podnikatel. Vyčkává v policejní cele na rozhodnutí o uvalení vazby," uvedl zástupce ředitele pražské policie pro trestní řízení Zdeněk Janíček, který ale odmítl potvrdit nebo vyvrátit, že se jedná právě o fotbalového bosse Starku.

Druhý muž, který měl k únosu napomáhat,  byl po dopoledním výslechu propuštěn a je stíhán na svobodě z trestného činu vydírání.

Kriminalisté předvedli během odpoledne další dva muže, taktéž pocházející z Prahy a Středočeského kraje. Podle mluvčí pražské policie Evy Miklíkové byl jeden obviněn a nyní také čeká v cele na vazební verdikt. "Čtvrtý člověk byl vyslechnut jenom jako svědek," dodala Miklíková.

Janíček zatím nechce k případu uvést podrobnosti, neřekl ani důvod Roselliho únosu.

Únos italského bankéře

Roselli byl unesen minulé pondělí večer i se svým osobním strážcem, propuštěn byl v úterý večer. Mediální zástupce společnosti Invesmart, která je většinovým vlastníkem Union Group i Union banky, Michael Donath minulý týden řekl, že únosci Roselliho donutili podepsat řadu dokumentů. Kvůli zmizení Roselliho se v úterý ráno nekonala mimořádná valná hromada Union banky, na které měli podle dostupných informací vstoupit do dozorčího orgánu banky zástupci společnosti Goldman Sachs, která s Invesmartem zpracovává vizi dalšího vývoje banky. Skupina Goldman Sachs by zřejmě měla v budoucnosti akcie banky odkoupit.