Podle předsedy senátu Jana Švíglera nebylo prokázáno, že tento skutek spáchal právě Pavlík, kterému v případě odsouzení hrozilo až osmileté vězení. "O tom, že se informace o připravovaném opatření na Slovensku dostala k panu Boříkovi, není pochyb. Z důkazů provedených u hlavního líčení ale nelze učinit jednoznačný závěr, že to byl právě obžalovaný, který ji vynesl," vysvětlil Švígler.

Pavlík si měl podle žalobce Jaroslava Házy v Boříkově záležitosti nejprve služebním telefonem sjednat schůzku s bývalým kolegou Josefem Netrvalem a pak prostřednictvím jeho syna Rostislava varovat podnikatele. Státní zástupce postavil obžalobu především na telefonních odposleších. Z nich jasně vyplynulo, že Bořík se o chystaném zatčení dozvěděl. "Zpočátku jsme vedli vyšetřování proti neznámému policistovi a až později jsme se podle výpisů z telefonů dostali k obžalovanému, který tentýž den, kdy se dozvěděl od svého podřízeného, že Bořík chce vycestovat na Slovensko, volal Josefu Netrvalovi," vysvětlil Háza.

U soudu v pondělí vypovídali dva svědci - policisté a bývalí kolegové Pavlíka, kteří před rokem měli být u toho, když Pavlík Netrvalovi telefonoval. "Oba tvrdili, že šlo o ryze soukromý rozhovor a vyloučili, že by Pavlík prostřednictvím Netrvala Boříka varoval," uvedl Švígler.

Rozsudek není pravomocný. Obě strany si ponechaly lhůtu na případné odvolání. Třiapadesátiletý Pavlík byl po zahájení trestního stíhání propuštěn svým nadřízeným do civilu za hrubé porušení služební přísahy, a to bez nároku na finanční výsluhu.