Podle psychicky zlomeného muže bylo příčinou vraždy otcovo pití a hrubé chování. "Soužití s ním bylo hrozné. Nazýval mě bezdomovcem a říkal, že mu musím být vděčný za to, že mě u sebe nechává bydlet. Stále se mi nedařilo nalézt si zaměstnání, peněz bylo málo a otec, když neměl alkohol, byl na mě ještě horší. Tak jsem pro něho chodil krást lahve rumu do obchodů," řekl.

Osudného dne otec popíjel alkohol, který pro něho syn ukradl. "Zeptal jsem se, jestli mu to není hloupé, když mi ani nenabídne z toho, co jsem přinesl. Zase mi začal nadávat do bezdomovců. Šel jsem do kuchyně umýt hrnek od kávy a uviděl jsem tam ležet sekeru. Vzal jsem ji, vrátil se do pokoje a otce jsem dvakrát udeřil do hlavy," popsal drama, které se v bytě odehrálo.

Těžce zraněný otec spadl na zem a chrčel. Syn mu přehodil přes obličel hadry a ještě tupou stranou sekery tloukl do zad. "Přikryl jsem pak tělo ubrusem. Seděl jsem v křesle asi tři hodiny a pil pivo. Věděl jsem, co jsem udělal, ale nevěděl jsem proč. Pak jsem zavolal policii," uvedl s tím, že po celou dobu jej vůbec nenapadlo se podívat na svou oběť nebo pokusit se umírajícímu otci nějak pomoci.