K nehodě vyjely záchranky z Prostějova a Kroměříže a hasičské jednotky z Prostějova a Kojetína.

Podle některých řidičů, kteří z dopravní nehody u Vrchoslavic vyvázli bez zranění a čekali na vyproštění vozidel, nehodu způsobil řidič, který riskantně předjížděl a srazil se s návěsem za terénním automobilem, převážejícím závodní koně.

Ještě než stačili hasiči zlikvidovat následky nehody, museli se narychlo přesunout k další vážné dopravní nehodě na dálnici z Brna do Olomouce u Olšan rovněž v prostějovském okrese.

Při dopravní nehodě u Olšan došlo k vážnému zranění řidiče terénního vozidla, který se střetl s nákladním automobilem a poté ještě zezadu narazil do autobusu. V autobuse nebyl nikdo zraněn.

Jen o několik stovek metrů dál došlo na rozhraní okresů Prostějov a Olomouc a ve zúženém dopravním pruhu těsně před vjezdem do Olomouce k dalším třem dopravním nehodám, které se obešly bez zranění. "Řidiči jezdí neopatrně, jakoby nebrali v úvahu hustou mlhu a místy mokrou vozovku," zlobil se jeden z vyšetřujících policistů. Připomněl, že ještě ráno se mimo hromadnou dopravní nehodu u Vrchoslavic převrátilo na střechu osobní auto u nedalekých Mořic.

Silnice u Vrchoslavic byla zprůjezdněna po desáté ráno, na dálnici u Olomouce odkláněli policisté dopravu ještě hodinu před polednem.