Přitom ho jeden z falešných policistů praštil kladivem a způsobil mu zranění, které si vyžádalo hospitalizaci v nemocnici. Naštěstí v bytě byl ještě desetiletý syn, který začal křičet a povykem zburcoval další nájemníky v domě.

Kromě toho ještě hoch na obranu otce vystřelil z plynové pistole. Pachatelé se zřejmě zalekli a z bytu odešli. "Případ bude pravděpodobně kvalifikován jako pokus vraždy," uvedl tachovský policejní ředitel Jaromír Kníže s tím, že vyšetřování si převezme krajský policejní vyšetřovatel.

Kriminalisté ještě v pátek ohledávali místo činu a od přepadeného cizince si nechali sestavit identikit pachatelů. Podle dostupných informací byl vietnamský živnostník už jednou v minulosti přepaden a brutálně zbit. Ani v jednom případě se ale zatím nepodařilo pachatele dopadnout. O tom, co mohlo být motivem útočníků, se zatím jen spekuluje. Jako pravděpodobná se nabízí verze o konkurenčním boji.

Místostarosta Přimdy Miloslav Kunt řekl, že o případu zatím nic oficiálně neví. "Něco jsem zaslechl ale to byla jen taková šuškanda. Ve městě máme velmi početnou vietnamskou komunitu ani nevím, o koho by se mělo jednat," dodal Kunt.