Ve středu ve 14.35 hodin u Mackovic Znojemsku na křižovatce tahu ze Znojma do Pohořelic s odbočkami do Hostěradic a Mackovic podle znojemské policejní mluvčí Lenky Drahokoupilové nerespektovala žena značku Stůj dej přednost v jízdě a bočně narazila do dodávky Citroen Jumper na hlavní silnici.

Náraz dodávku odhodil nejprve na Ford Fiesta, stojící v odstavném pruhu a poté na manžele, čekající na autobusové zastávce. Třiapadesátiletá žena zemřela na místě, dvaašedesátiletý muž zemřel při převozu do nemocnice. Řidička Toyoty vyvázla bez úrazu, šestadvacetiletý řidič Citroenu byl zraněn lehce. Nehoda na tři hodiny zablokovala provoz.

Přes hodinu po nehodě stála dálnice D1

Večer na dálnici D1 u Velké Bíteše na 162 kilometru havaroval kamión a směr na Prahu byl uzavřen. Z vozu se na vozovku vysypalo dřevo. Při nehodě nebyl někdo zraněn.

V půl osmé byl pro provoz znovu otevřen jeden jízdní pruh. Podle Centra dopravních informací Ředitelství silnic a dálnic by měly být důsledky nehody odstraněny kolem 22:30.

"Na operační centrum do Jihlavy svědkové hlásili havárii dvou kamionů, ale na místě jsme zjistili, že se jedná pouze o jeden. Kabina zůstala na kolech, převrátil se přívěs a klády byly po celé šíři dálnice," upřesnil hasič. Řidič si sám zajistil přeložení nákladu. Oj mezi návěsem a přívěsem přeřízli hasiči a kamion byl odtažen. Kolem 20:00 ležel návěs v pravém jízdním pruhu a řidiči nakládali klády.