Chovankyně ústavu je v nemocnici. "Vypadla kolem 21:00. Policisté vyslechli její spolubydlící, ty však v té době už spaly. Dosavadním šetřením zatím nebylo prokázáno cizí zavinění," řekla mluvčí přerovské policie Michaela Sedláčková.

Ze třetího patra domu v Havířově na Karvinsku vypadl v úterý večer čtyřiačtyřicetiletý muž. Je také vážně zraněn. "Usedl na prádelní šňůry, jež se s ním protrhly," oznámila karvinská policejní mluvčí. Muž byl převezen na anesteziologicko-resuscitační oddělení do havířovské nemocnice. Jeho stav je stabilizovaný. 

Na severní Moravě a ve Slezsku zaznamenali v krátké době nebývalé množství podobných případů. V Českém Těšíně zase v úterý skočil z okna osmnáctiletý mladík. Po pádu ze šestého poschodí zemřel na místě. 

V péči lékařů je sedmnáctiměsíční holčička, která rovněž v úterý vypadla z okna ve třetím patře domu v Karviné. Kupodivu neutrpěla téměř žádná zranění. [celá zpráva]

"Její zdravotní stav se zlepšuje. Dítě zůstane v péči lékařů karvinské nemocnice ještě minimálně do pátku," řekla ve středu primářka dětského oddělení Lenka Böhmová.