"Nejdříve dvakrát střelil do hlavy bratra a pak ho škrtil jeho nohavicí od šusťákových kalhot. Potom střelil do hlavy otce a nakonec i matku. Důvodem k vraždám byl majetkový prospěch, když ukradl třicet tisíc korun," uvádí obžaloba. Širůček prý vzal vražednou zbraň ze skříně otce, který byl myslivec. Obžalovaný se hájil tím, že rodiče zavraždil jeho mladší bratr David.

"Vrátil jsem se domů z restaurace a šel jsem do kotelny, kde bratr kouřil. Potom jsem vyšel do předsíně a uviděl otce. Bezvládně ležel na dveřích skříně a měl na hlavě igelitový pytlík. V kuchyni byla mrtvá matka, která měla kolem hlavy nějaké hadry. Sešel jsem do kotelny, kde už na mě čekal bratr s pistolí v ruce," vypovídal dříve Širůček. Podle jeho verze ho chtěl mladší bratr zastřelit, ale to se nepotvrdilo.

Výpověď značně pozměnil

Podezřelé rozpory ve výpovědích Širůček vysvětloval tím, že "mu bylo všechno jedno a policisté ho svými otázkami naváděli". Nejdříve se totiž přiznal a pak to zase popřel.

Širůček je letos už čtvrtým odsouzencem, který dostal od vrchního soudu doživotí. V lednu skončila stejně i Jaroslava Fabiánová (mnohonásobná vražedkyně), v únoru Jaroslav Hejna (tři loupežné vraždy) a v březnu Miloslav Sláma (loupeže a vraždy pražských důchodkyň).