Policejní mluvčí Zlatuše Viačková ráno řekla, že matka je v šoku. Policie začala v té době teprve vyslýchat rodinné příslušníky, kteří byli v inkriminovanou dobu v bytě.

"Zatím to vypadá jako nešťastná náhoda," řekla Viačková, která opravila věk holčičky z deseti na osmnáct měsíců.

"Odešla jsem brzy ráno na záchod a děti se mezi sebou normálně bavily," začala popisovat Právu svou verzi nešťastné události 28letá matka Michaela Ferková, která vychovává celkem šest potomků.

"Najednou bylo ticho, proto jsem vyběhla ze záchodu a uviděla jsem otevřené okno. Adélka přitom v pokoji nebyla. Proto jsem se podívala ven a viděla ji ležet na zemi pod domem," vylíčila. Okamžitě vyběhla za holčičkou. "Zvedla jsem ji ze země, dala jsem si ji do náruče a donesla jsem ji nahoru domů. Hned jsem zavolala sanitku," vyprávěla dále.

Lékaři v karvinské nemocnici zůstali překvapeni, že se holčičce po pádu asi z desetimetrové výšky nic vážného nestalo. "Řekli mi, že je to zázrak. Nemá nic zlomeného, žádné vnitřní krvácení, má jenom slabý otřes mozku," popsala matka.

Matka půjde do kostela poděkovat Bohu

Děvčátku zachránilo život zřejmě to, že dopadla na trávník za domem. "Vděčím za to Pánu Bohu. Hned odpoledne půjdu do kostela," konstatovala matka. Podle pediatrů může dítě při souhře šťastných náhod přežít pád z výšky několika metrů bez větších následků. Svou roli může sehrát měkké podloží, na které tělo dopadne, křoví, které amortizuje dopad, nebo například prádelní šňůry. V případě malé Adélky hrál důležitou roli trávník, měkká půda a její nízká hmotnost - váží zhruba 8 kilogramů.

Jak je možné, že dívenka vůbec z okna vypadla? "Máme postel přímo pod oknem. To se někdy samo otevírá," řekla Právu své znění matka. Policie se ji chystala vyslechnout spolu s dalšími dětmi. Podle vyšetřovatelů mohl otevřít okno někdo ze sourozenců. Sousedé z domu, kteří většinou obývají Romové, vylíčili, že se matka o své děti příliš dobře nestará.

"Pořád je pryč. Myslím, že ji po tom, co se teď stalo, všechny děti vezmou," prorokují sousedé. Matka tvrdí, že se vždycky o děti dobře starala. Po neštěstí prý okamžitě odsunula postel od okna. Lékaři se ve středu rozhodnou, jestli nechají Adélku v nemocnici na pozorování. I sousedé si novinářům po neštěstí stěžovali, že se jim okna někdy sama otvírají. "Byli jsme si stěžovat na Správě majetku OKD. Ale nic s tím dodnes neudělali," zlobili se.