Pouhých 48 hodin stačilo západočeským policistům, aby objasnili brutální vraždu 52letého muže z Klatov, který byl rozčtvrcen. "Z vraždy je podezřelá jeho družka. Žena byla zadržena a hrozí ji obvinění z vraždy," řekl už v pátek Právu šéf krajských kriminalistů a vyšetřovatelů František Krákora. Další podrobnosti s ohledem na průběh na vyšetřování odmítl sdělit.

Tělo našli ve středu cestáři zabalené v pytli při úklidu příkopu u silnice mezi Kocourovem a Zavlekovem na Klatovsku. Podle informací Práva je zavražděným mužem dvaapadesátiletý dělník, který pracoval v manipulačním skladu Lesní společnosti Královský Hvozd v Klatovech. Zatímco v zaměstnání ho kolegové pohřešují už od konce května, jeho družka to přišla policii oznámit až v den, kdy se našlo rozřezané tělo.

"Postrádáme ho už více jak týden. Když jsme se ptali jeho družky, bylo jí to jedno. Řekla že neví kde je,  prý se pohádali a on odešel. Hledali jsme ho v jeho dřívějším bydlišti  v Novém Dvoře, ale tam o něm nikdo nic nevěděl.," uvedl ředitel firmy Antonín Rubáš.

Zpráva o tom, že jeho zaměstnanec byl brutálně zavražděn, Rubáše překvapila. "Byl to takový nevýrazný člověk, řekl bych takovej lidovej bez potíží. Nevím, kdo by měl důvod se ho zbavit. Jeho družka je hodně mladá, dokonce když jsem jí poznal, myslel jsem si , že je to jeho dcera," dodal Rubáš.

Čtvrteční soudní pitva potvrdila, že muž zemřel násilnou smrtí. Jakým způsobem byl zabit, policisté nechtějí říci. Tělo vrah rozčtvrtil až po smrti.