"Podle našeho prověřování nedošlo k trestnému činu, i když kvůli výbuchu byl zničený domek. Došlo tam podle odborníků k závadě na televizoru, který vybuchl. Majitelka domku není zraněná, jen utrpěla šok a byla převezena do nemocnice k vyšetření," uvedla Věra Uhrová z policie Brno - venkov.

Na místě zasahovali hasiči, protože zpočátku nikdo nevěděl, co se stalo a proč došlo k výbuchu. Prvotní podezření, že mohl explodovat plyn, jehož přípojka je pod ložnicí, kde nastal výbuch, se nepotvrdilo a ukázalo se, že skutečně vybuchla televize a poté shořela ložnice a kuchyně.

"Maminka byla v té době na toaletě, takže se jí nic nestalo. Když viděla, co se děje, dostala se k oknu a to jí zachránilo život, protože je téměř nepohyblivá. Z okna ji zachránil soused, kterému děkujeme za jeho obětavost, protože bez něj by maminka nežila," poznamenal krátce po výbuchu syn majitelky domku, který odklízel trosky nábytku.

Zachránce si nepřeje publicitu

Lidé z okolí byli vyděšení, protože stačilo málo a žena mohla zemřít. Kdyby se totiž nějakým záhadným způsobem nedobelhala k oknu, kde ji soused viděl, nikdo by se k ní nedostal. Dům byl totiž plný kouře a štiplavého dýmu, takže se v něm nedalo bez dýchacích přístrojů pohybovat.

"Já jsem se nejdříve snažil dostat do domu a prokopl jsem dveře. Byl jsem tam na kolenou, ale nebylo nic vidět, jak to bylo zakouřené. Pak jsem vyšel a viděl, jak paní stojí u okna a snaží se přes síť proti mouchám dýchat. Naštěstí měli na dvoře žebřík, tak jsme ho s další sousedkou přistavili, ženu složitě vytáhli a já jsem ji snesl na zádech dolů," řekl Právu zachránce, který si ze skromnosti nepřál zveřejnit jméno.

Případem se zabývají odborníci, kteří se snaží zjistit, co se mohlo stát. Vnitřek domku je z větší části zničený a bude nutné udělat generální opravu. Škoda byla zatím odhadnutá za 300 tisíc korun, ale může se vyšplhat i výše, pokud to budou opravy vyžadovat.

Policie předala případ hasičům, protože nedošlo ani k trestnému činu ani nedbalostnímu jednání.